SZLAK GOSPODARSTW EDUKACYJNYCH WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO

Zagroda i Ogrodnictwo Niezłe Ziółka w Mikołowie

Zagroda i Ogrodnictwo Niezłe Ziółka w Mikołowie

O NAS:

W naszym gospodarstwie realizujemy swoje pasje, współpracujemy ze wspaniałymi ludźmi , ale przede wszystkim jest to dla nas miejsce, w którym udało się odtworzyć wspomnienia z dzieciństwa. Wspomnienia zapachu wsi, obrazy zapamiętane z rodzinnych domów, z gospodarstw dziadków. Na niewielkim obszarze zagospodarowaliśmy każdy kawałek ziemi, aby stworzyć fragment przestrzeni przyjaznej wszystkim istotom żywym.

OFERTA:

Niezłe Ziółka to ogrodnictwo z kilkudziesięcioletnią tradycją. W ofercie sezonowej są zioła w doniczkach jak i te sprzedawane na pęczki. Podobnie jak przed laty, pojawiły się zwierzęta: barany, kozy, kury, króliki, przepiórki, od tego momentu  na terenie gospodarstwa edukacyjnego organizowane są zajęcia dla grup zorganizowanych ze szkół i przedszkoli jak i rodzin z dziećmi. Celem działań edukacyjnych jest poznanie pracy ogrodnika i rolnika, świata roślin, upowszechnianie wiedzy na temat wsi, pochodzenia żywności, życia zwierząt hodowanych w gospodarstwie.

WARSZTATY:

Wizyta w gospodarstwie to poznanie świata roślin i zwierząt oraz odkrycie magicznej symbiozy z życiem ludzi. Przygodę w Niezłych Ziółkach rozpoczynamy od pokazowego ogródka ziołowego, przechodzimy przez zakątek dla owadów pożytecznych, zaglądniemy do winnicy , a dalej alejką drzewek i krzewów owocowych dochodzimy do pokazowego tunelu foliowego, dowiemy się jak uprawia się zioła, warzywa. W terenowej pracowni warsztatowej zamienimy Was w ogrodników. Każdy uczestnik warsztatów zabierze do domu doniczkę z zasiana lub zasadzoną rośliną. Materiały zielne zbadamy również w skali makro pod binokularami. Zgłębimy tajniki życia zwierząt, zajrzymy do narzędziowni, izby strojów i przedmiotów codziennego użytku z ubiegłej epoki.