SZLAK GOSPODARSTW EDUKACYJNYCH WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO

Zagroda edukacyjna Stefanówka

Zagroda edukacyjna Stefanówka

KILKA SŁÓW O NAS:

Z wielką przyjemnością chcemy Państwa zaprosić do naszej Zagrody Edukacyjnej ”Stefanówka”, zlokalizowanej w miejscowości Nowa Szarlejka w gminie Wręczyca Wielka. Gospodarstwo położone jest w miejscu niezwykle spokojnym i zacisznym, zaledwie 10 km od centrum Częstochowy i Kłobucka, w otoczeniu pól i okolicznych lasów. Serdecznie zapraszamy do uczestniczenia w proponowanych przez nas zajęciach edukacyjnych z zakresu hodowli kucy walijskich, florystyki, kultury regionu, przetwórstwa mlecznego, wypieku pieczywa, pizzy i ciasteczek, przyrządzania potraw kuchni polskiej i regionalnej oraz przetworów.

OFERTA:

Nasze Gospodarstwo zaplanowaliśmy tak, aby stworzyć jak najlepszą i bezpieczną przestrzeń działań edukacyjnych połączonych z rekreacją i wypoczynkiem dla dzieci i młodzieży. Zapraszamy na tematyczne warsztaty edukacyjne oraz do poznania życia mieszkańców zagrody: kucy walijskich, krowy, owiec, kur, kaczek, świnek oraz królików. Dzięki takim warsztatom dzieci i młodzież łatwiej przyswoją wiedzę o zwierzętach, przyrodzie, ekologii, ochronie środowiska i kulturze regionu, która z pewnością będzie doskonałym uzupełnieniem lekcji prowadzonych przez nauczycieli w szkołach.  Dodadkowo proponujemy: wspólne ogniska, grill, przejażdżki bryczką lub saniami, cykliczne pokazy i prezentacje dawnych zawodów (kowalstwa, ceramiki, tkactwa) i rękodzieła, mini skansen wsi polskiej oraz sklepik z pamiątkami.

WARSZTATY:

W naszej Zagrodzie realizujemy kilka programów edukacyjnych związanych z: hodowlą kucy walijskich, chowem drobiu, florystyką, przetwórstwem mleka, wypiekiem pieczywa, ciasteczek i pizzy, pracami gospodarskimi, kulturą regionu wraz z dawnymi zawodami, oraz (dla młodzieży) odnawialnymi żródłami energii. Programy dostosowujemy do wieku uczestników. Podczas każdych zajęć podopieczni wraz z animatorami zwiedzają gospodarstwo, poznają zwyczaje jego mieszkańców, uczestniczą w poczenstunku i zajęciach rekreacyjnych. W programie „Kuc Walijski mój przyjaciel” (lub opcjonalnie) dzieci pod opieką instruktora jeżdżą na kucu walijskim. Podczas warsztatów dzieci wykonują własnoręcznie, różnorodne prace  tematycznie związane z wybranym programem np. kompozycje florystyczne dostosowane do pory roku, (wianuszki, bukieciki), wypiekają ciasteczka, pizzę, robią masło itp. Serdecznie zapraszamy.

 

KONTAKT:
TEL. 535 989 813
NAFTOWA 108, 42-130 NOWA SZARLEJKA

WWW.STEFANOWKA.EU
FB: ZAGRODAEDUKACYJNASTEFANOWKA