SZLAK GOSPODARSTW EDUKACYJNYCH WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO

Zagroda Edukacyjna Maciejówka

Zagroda Edukacyjna Maciejówka

Kilka słów o nas:

Zagroda Edukacyjna Maciejówka położona jest wśród lasów i pól na Jurze Krakowsko – Częstochowskiej. W kameralnej, rodzinnej atmosferze prowadzimy warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W klimacie tradycji uczymy się i bawimy. Podstawą naszej pracy jest pasja. „Maciejówka- moje miejsce na ziemi”. Mamy własną pierogarnię z domowymi pierogami i innymi daniami kuchni wiejskiej. Łączymy nasze zajęcia z atrakcjami dostępnymi w okolicy. Cały czas z pasją tworzymy nowe programy i warsztaty.

Oferta:

W naszej ofercie łączymy tradycję z nowoczesnością, naukę i zabawę – z rekreacją. Warsztaty plastyczne nawiązują do tradycji i kultury. Praktyczne zajęcia uczą przerabiania owczej wełny przez filcowanie, malowanie obrazów wełną, tkactwo. Na kulinarnych zajęcia uczestnicy lepią pierogi, wypiekają i zdobią ciasteczka i pierniki, tworzą dekoracje z warzyw i owoców. Ekologii i obcowania z przyrodą uczymy poprzez questy i wyprawy do lasu w poszukiwaniu skarbu ukrytego w lisiej jamie. Warsztaty mydlarskie i puszczanie baniek pozwalają na rekreację.

Warsztaty:

Warsztaty filcowania to „malowanie obrazu” owczą wełną lub robienia ozdób z filcu za pomocą wody i mydła. Uczestnicy samodzielnie robią filc z wełny, ozdoby świąteczne, breloczki i bransoletki. Warsztaty tkackie pokazują proces powstawania włóczki. Samodzielnie utkana pamiątka jest najlepszą nagrodą dla uczestników. Warsztat mydlarski pozwala wybrać kolor, zapach i kształt swojego mydełka. Połączone z puszczaniem mega baniek są najlepszą zabawą. Warsztaty lepienia pierogów i pieczenia ciastek, pozwalają  poznać sekrety kulinarne i dają satysfakcję z samodzielnie przygotowanych potraw. Quest, wyprawy do lasu z mapą i rozwiązywanie na trasie zadań, pozwolą nam znaleźć ukrytą skrzynię w „lisiej jamie”. Wyprawa na łąkę uczy poznawać zioła i lecznicze właściwości drzew.

https://www.facebook.com/edukacyjnewarsztaty/

www.zagroda-maciejowka.pl