SZLAK GOSPODARSTW EDUKACYJNYCH WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO

U Gazdy

U Gazdy

KILKA SŁÓW O NAS:

Rodzinną agroturystykę „U GAZDY’ prowadzimy już od lat. Położona jest w malowniczym miejscu „na końcu Świata”.  Gospodarstwo  znajduje się w miejscowości Brenna na wys. 700 m n.p.m..Nasze codzienne obowiązki w obejściu stały się atrakcją dla przyjeżdżających turystów. Wielkie zainteresowanie zwierzętami zachęciło nas do stworzenia Zagrody Edukacyjnej. Przestrzeń, którą dysponujemy umożliwia obcowanie z naturą, poznanie zapachu i klimatu gazdówki, prowadzonej w górach. Każdy znajdzie  tu miejsce dla siebie na wyciszenie się od zgiełku miasta.

OFERTA:

Dużą atrakcję stanową same zwierzęta: owce, krowy, konie, kozy, króliki, koty oraz różnego rodzaju drób.

Ponadto serwujemy domowe posiłki, organizujemy  imprezy okolicznościowe oraz catering.

Smak domowego chleba czy sera przywraca wspomnienia z dzieciństwa , a kuchnia regionalna zachęciła do powrotu już nie jednego gościa.  Organizujemy pieczenie barana, prosiaka , koryt mięs.

Gospodarstwo położone jest ok. 1300 m od ruchliwej drogi. W okolicy liczne szlaki turystyczne .

Latem organizowane są u nas Mistrzostwa Polski Górali Karpackich w koszeniu łąki kosą .

WARSZTATY:

W ofercie znajduje się spacer po zagrodzie oraz poznawanie pracy rolnika . Zwiedzający mogą  nakarmić oraz pogłaskać zwierzęta , zobaczyć jak żyją , co jedzą. 

Na warsztatach wspólnie tworzymy za pomocą piór, wełny lub skorupek własnego zwierzaka, którego każdy zabiera do domu jako pamiątkę .

Namiastką pracy rolnika jest możliwość dojenia, dzięki Sztucznej krowie Malinie, czynność ta jest atrakcyjna i bezpieczna nawet dla najmłodszych uczestników .

Zabawy na świeżym powietrzu , obcowanie z naturą stanowią świetną formę spędzania wolnego czasu.

Poczęstunek z domowych  produktów to smak, który na długo pozostaje w pamięci po wizycie w agroturystyce „U Gazdy”.