SZLAK GOSPODARSTW EDUKACYJNYCH WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO

Sokole Ranczo

Sokole Ranczo

Kilka słów o nas:

Gospodarstwo Sokole Ranczo zajmuje obszar 20 hektarów parku , położnego u podnóża Sokolich Gór. Miejsce to tworzą ludzie kochający przyrodę, pragnący pozostać z nią w jak najbliższym kontakcie. Sami uprawiają warzywa wyłącznie na naturalnym nawozie, założyli sad, pieką chleb, zbierają grzyby, których nie brakuje w tych okolicach. Gościom oferowane są swojskie jajka, mleko i miód z własnej pasieki. Chcielibyśmy tym bogactwem podzielić się z ludźmi, którzy podobnie jak my pragną kontaktu z naturą, ciszy i spokoju. Zapraszamy do tego zaczarowanego miejsca.

Oferta:

Na terenie gospodarstwa znajdują się domki, pokoje i apartamenty dla gości, z których każdy charakteryzuje się niepowtarzalnym wnętrzem, a także pomieszczenia i wybiegi dla zwierząt, grillowisko, miejsce na ognisko, plac zabaw dla dzieci oraz parking. Można również korzystać ze stołówki, gdzie spod rąk znakomitych kucharek wychodzą dania, których smak pamięta się na długo.

W gospodarstwie organizowane są również spotkania biznesowe, komunie, wesela, warsztaty, szkolenia. Bezpośrednio za ogrodzeniem znajdują się szlaki turystyczne biegnące w różnych kierunkach Jury.

Warsztaty:

Dzieci przedszkolne i ze szkół podstawowych mogą wziąć udział w zajęciach edukacyjnych. Oprócz zajęć w terenie prowadzone są zajęcia w doskonale przygotowanej sali

Tematyka warsztatów:

  • „Koń w gospodarstwie wczoraj i dziś” – o roli koni w życiu człowieka, ich użytkowaniu, żywieniu i pielęgnacji.
  • „Owca beczy, koń rży…, czyli o zwierzętach mieszkających w naszym gospodarstwie” – o udomowieniu zwierząt, ich znaczeniu dla człowieka.
  • „Leśny świat” – o warstwach lasu podczas spaceru po rezerwacie, roślinach i zwierzętach je zamieszkujących, obserwacje ornitologiczne i ochrona przyrody. „Ekologia na talerzu” – o rodzajach uprawianych warzyw, owoców i ziół, ich zastosowaniu i uprawie.