SZLAK GOSPODARSTW EDUKACYJNYCH WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO

Kuźnia u Kowola

Kuźnia u Kowola

„Kuźnia u Kowola” w Kuźni Raciborskiej na pięknej 3 ha polance miedzy lasem a ośrodkiem wodnym-prowadzona przez Agnieszkę i Bernarda Kowolów. W gospodarstwie dba się o klimat rodzinny, o tradycje i historię. Gospodarze są wspierani przez dwie córki. Bernard pracą z dziećmi zawodowo zajmuje od 30 lat. Pierwsze wspólne przedsięwzięcia dla dzieci na scenie i w zagrodzie zrealizowali razem w 2005 roku, a przekonania do pracy z dziećmi w zagrodzie nabrali podczas realizacji projektu „Szkoła młodego ekologa” w 2009 r.

Proponujemy: spotkania na łonie przyrody, warsztaty i ogniska tematyczne, eventy. W naszej ofercie: pole namiotowe, prezentacja zwierząt gospodarskich, ekspozycja starych sprzętów rolniczych i domowych, zapomniane gry i zabawy na łące, profesjonalny sprzęt multimedialny, przejażdżki konne /w siodle i wozem/, poczęstunek ekologiczny, przygotowanie programu artystycznego,  programy gier i zabaw fabularyzowanych, doświadczona kadra, zadaszenie w postaci wiaty stylizowanej, namiotu, sprzęt piknikowy: grille, ławo-stoły, mały plac zabaw, duże kąpielisko i plaża 25 m od gospodarstwa.

Ścieżki tematyczne

Ekologia w domu i zagrodzie – Szkoła młodego ekologa, Kalejdoskop łąk i lasów, czyli co o bioróżnorodności każdy przedszkolak i uczeń powinien wiedzieć, Co nasi dziadowie robili że tak długo żyli, Od ziarenka do bochenka; sezonowo lipiec – październik, Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki; sezonowo czerwiec – wrzesień. Każda z ścieżek obejmuje podział na trzy grupy. Każda korzysta z trzech warsztatów. Warsztaty dostosowujemy do każdej grupy wiekowej od 4-14 lat. Ścieżki przystosowane są również do potrzeb szkół specjalnych i dzieci niepełnosprawnych. W ramach naszej oferty proponujemy skorzystanie z kolejki wąskotorowej oraz opactwa cystersów w Rudach

Gospodarstwo edukacyjne „Kuźnia u Kowola” w Kuźni Raciborskiej

www.kuzniaeko.pl

agnieszka@berni.cc.pl

602156424