SZLAK GOSPODARSTW EDUKACYJNYCH WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO

Gospodarstwo Sadowniczo - Szkółkarskie Wierus

Gospodarstwo Sadowniczo - Szkółkarskie Wierus

Kilka słów o Nas:

Gospodarstwo Wierus to prawie 10 hektarów sadów – jabłoni , grusz, śliwy, wiśni oraz brzoskwini. Pełna paleta barw i smaków począwszy od Wiosny, a kończących się Zimą. Prowadzone od czterech pokoleń z pasją i miłością do natury. W codziennej pracy oddajemy całe serce, aby owoce były piękne, smaczne i zdrowe. W 2019 roku dołączamy do Stowarzyszenia Gospodarstw Edukacyjnych Województwa Śląskiego. Dzięki temu możemy dzielić się naszą miłością do natury w formie zajęć edukacyjnych, prowadzonych bezpośrednio w naszym sadzie. W gospodarstwie można również spotkać kury, gołębie, bażanty oraz pawie.

Oferta:

Nasza oferta skierowana jest głównie do dzieci w wieku przedszkolnym oraz szkolnym. Poprzez sezonowe zajęcia, chcemy uświadomić jak ważny jest szacunek do natury i ile dzięki niej otrzymujemy w zamian. Prowadzimy zajęcia edukacyjne w zakresie produkcji roślinnej oraz przetwórstwa płodów rolnych. Posiadamy pomieszczenia zamknięte oraz otwarte do prowadzenia zajęć. Na terenie gospodarstwa znajduje się woliera ze zwierzętami, w pełni ogrodzony sad owocowy, park maszyn. Możliwość organizacji ognisk.

Warsztaty:

W gospodarstwie prowadzimy warsztaty tematyczne:

„Wiosna w sadzie” – Uczestnicy poznają owady zapylające i ich życie, budowę kwiatu drzewa owocowego oraz etapy powstawania owoców.

„Lato/Jesień w sadzie” – Owady pożyteczne i szkodniki w sadzie, jak zbieramy owoce, budowa jabłka/śliwki, wartości odżywcze.

„Owocowa zabawa” – Zajęcia praktyczne na których uczestnicy sami zbiorą owoce w sadzie, a następnie zrobią kolorowe sałatki oraz wycisną z nich sok czy przygotują do suszenia.