SZLAK GOSPODARSTW EDUKACYJNYCH WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO

Gospodarstwo Edukacyjne Zielone Niwy

Gospodarstwo Edukacyjne Zielone Niwy

Kilka słów o nas : Nasze gospodarstwo mieści się w samym sercu lasu. Brak u nas zasięgu telefonów komórkowych, elektroniki, asfaltu oraz wszystkiego tego, co wydawałoby się niezbędne do życia przeciętnemu mieszkańcowi miasta. Sami od wielu lat mieszkaliśmy w dużym mieście, stąd doskonale znamy realia betonowego świata. Wyznajemy ideę, że do życia potrzebny jest tlen, przestrzeń, słońce i zdrowe dobre wartościowe jedzenie i tego pragniemy uczyć odwiedzających nas gości. Jednym z naszych celów jest również
pomoc w przywróceniu sprawności osobom niepełnosprawnym poprzez zajęcia hipoterapii i terapii zajęciowej prowadzone na terenie naszej zagrody.
 

Oferta :  Nasze zajęcia, warsztaty oraz półkolonie organizowane w naszym gospodarstwie skierowane są dla dzieci oraz młodzieży. Zajęcia hipoterapii oraz terapii zajęciowej obejmują swoim zakresem dzieci zarówno w pełni zdrowe jak i dzieci z niepełnosprawnością intelektualną oraz szeregiem innych zaburzeń i nieprawidłowości rozwojowych.
 

Warsztaty: Organizujemy warsztaty serowarskie skierowane głównie do dzieci, celem wzmacniania świadomości żywieniowej oraz wspomagania edukacji ekologicznej. Podczas pokazu wytwarzania serów prowadzona jest prelekcja omawiająca znaczenie żywienia w życiu człowieka. W sezonie letnim organizujemy również warsztaty przetwórstwa owoców i warzyw.