SZLAK GOSPODARSTW EDUKACYJNYCH WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO

Gospodarstwo Edukacyjne Niezapominajka

Gospodarstwo Edukacyjne Niezapominajka

Kilka słów o nas:

Gospodarzami Zagrody jest małżeństwo Elżbieta i Mirosław Ślęzakowie wraz z dziećmi. Niezapominajka to miejsce, w którym dorośli przypominają sobie czasy dzieciństwa, a najmłodsi poznają życie zupełnie inne od codziennego oraz zwierzęta, których nie spotykają na co dzień. Jest to odskocznia od codzienności i miejsce, w którym przestaje się myśleć o pracy i obowiązkach. Miejsce odpoczynku i pełnego relaksu.

Oferta:

Niezapominajka oferuje swoim gościom 50 miejsc noclegowych, restaurację z tradycyjną polską kuchnią, minizoo, wystawę zabytkowych maszyn rolniczych, pizzerię, dwie sale konferencyjne, plac zabaw oraz inne atrakcje. Można zjeść przepyszny obiad, pizzę lub rybkę z pieca, obserwując bawiące się na placu zabaw dzieciaki, a na deser zwiedzić minizoo i spędzić miło czas w towarzystwie kóz, osłów, kucyka i wielu innych zwierząt.

Warsztaty:

  • Prowadzimy warsztaty edukacyjne dla najmłodszych:
  • Ścieżka Jajka – uczestnicy dowiadują się wszystkiego o jajku, jak również przyrządzają potrawy z jaj,
  • Ścieżka Mleka – uczestnicy poznają całą ścieżkę mleka, zwierzęta produkujące mleko oraz samodzielnie robią potrawy takie jak ser lub masło,
  • Młody Pizzerman – uczestnicy poznają w teorii i praktyce cały proces robienia pizzy, oczywiście robiąc ją samemu, a następnie konsumując swój wypiek,
  • Topinambur – uczestnicy poznają rzadko występujące warzywo, jakim jest topinambur, dowiadują się, jakie ma właściwości zdrowotne oraz uczą się, jak go przetwarzać. Degustacja produktów z topinamburu jest oczywistością.