SZLAK GOSPODARSTW EDUKACYJNYCH WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO

Gospodarstwo edukacyjne AKUKU

Gospodarstwo edukacyjne AKUKU

Kilka słów o nas : Gospodarzami Ekologicznej Akademii jest grupa przyjaciół – Michał Wnuczek oraz Ewa i Daniel Tukaj. AK UKU to miejsce
przyjazne rodzinie, z wyznaczonymi przestrzeniami dla dzieci w celu pobudzenia ich kreatywnego rozwoju. Dbając o wszechstronny rozwój dziecka i aktywny wypoczynek nastawiony na edukację, AKUKU oferuje minizoo, ogród sensoryczny, recyklingowy plac zabaw, salę zabaw integracji sensorycznej, pracownie kreatywne, pszczelarnię i zielarnię. Dodatkowymi atutami są: escape room, sala metamorfoz, kuchnia smyka. Wszystkie atrakcje dostępne są też w czasie indywidualnych odwiedzin.


Oferta : Organizujemy 13 paneli edukacyjnych dostosowanych do wieku dzieci. Podczas warsztatów uczestnicy poznają wiele gatunków zwierząt hodowlanych, rozwijają kreatywność w czasie warsztatów manualnych. Uatrakcyjnieniem wycieczki jest pobudzająca zmysły zabawa na zewnętrznym placu zabaw lub, w razie niepogody, na wewnętrznym placu zabaw. Zajęcia skierowane są do grup od 25 do 75 osób, w różnych przedziałach cenowych. Dla kreatywnych nauczycieli przygotowaliśmy ofertę pełnej wrażeń nocy w AK UKU. Zorganizujecie u nas również niezapomniane bale, lub pikniki integracyjne, survivale, przejazdy bryczką oraz ogniska.

Warsztaty:  Zapraszamy na fascynujące zajęcia związane z królestwem zwierząt i roślin oraz magią smaku i zapachu:
• „Życie na wsi”, „Zwierzaki to nie pluszaki”, „Pszczółka Maja i nie tylko …”– uczestnicy poznają zwierzęta hodowlane, wykonają własnoręcznie dzieło z naturalnych materiałów związanych z wybraną tematyką.
• „Poznaj piękno drzewa”, „Zioła, ziółka, ziółeczka”, „Poznaj świat ziemniaka” – poznajemy wielką rolę roślin w życiu człowieka, tworzymy obrazy, potpourri i kartoflane stwory.
• „Tradycje wielkanocne i Bożonarodzeniowe” – przybliżają zwyczaje i obyczaje świata.
• „Kuchnia Śląska”, „Domowa spiżarnia”, „Ciasteczkowe szaleństwo” – uczą sztuki kulinarnej.