SZLAK GOSPODARSTW EDUKACYJNYCH WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO

Gospodarstwo Agroturystyczne Zwierzyniec

Gospodarstwo Agroturystyczne Zwierzyniec

Kilka słów o nas:

Gospodarzem Zagrody jest Alina Bulska – kobieta, która zmieniła swoje dotychczasowe życie o 360 stopni, po to by z wielkiego miasta powrócić w rodzinne strony, a bogactwem polskiej wsi dzielić się z innymi.

Moja Zagroda to miejsce, gdzie stworzyłam dom o jakim marzyłam. Dom w którym poznaję mnóstwo ciekawych i serdecznych osób, dom, w którym docenia się tradycje i kulturę, dom, dzięki któremu robię to, co lubię.

Oferta:

Gospodarstwo posiada 21 miejsc noclegowych, w tym 6-cio osobowy domek z bali, 5-cio osobowy apartament z osobną łazienką i osobnym wejściem oraz pokoje: 5-cio, 3- i 2-osobowy. Do dyspozycji gości są rowery, miejsce na ognisko lub grilla, plac zabaw, basen z kulkami, piłkarzyki oraz mała biblioteczka dla miłośników książek. Pobyt  w  gospodarstwie może urozmaicić spacer lub przejażdżka rowerami po okolicznym Rezerwacie „Modrzewiowa Góra” lub udział w spływie kajakowym po Liswarcie.

Warsztaty:

W zagrodzie edukacyjnej „Zwierzyniec” prowadzę warsztaty: „Od ziarenka do bochenka”, „Pan ziemniak – znany i lubiany”, „Droga mleczna”, Pszczela kraina”. Podczas zajęć uczestnicy  nie tylko dowiadują się mnóstwa ciekawostek, ale również mają możliwość wykonać coś samodzielnie. Podczas warsztatów chlebowych uczestnicy wyrabiają bułeczki, podczas mlecznych – masło albo ser, podczas ziemniaczanych – stempelki z ziemniaków, a w czasie zajęć o tematyce pszczelarskiej – miodowe ciasteczka. W mojej zagrodzie można obejrzeć prawdziwy piec chlebowy, narzędzia, z których korzystano w czasie żniw, silos do przechowywania zboża, ule , a także spróbować swoich sił w dojeniu Mućki.