SZLAK GOSPODARSTW EDUKACYJNYCH WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO

Gospodarstwo Agroturystyczne „FERMA STRUSI”

Gospodarstwo Agroturystyczne „FERMA STRUSI”

Kilka słów: 

Gospodarstwo Agroturystyczne Ferma Strusi w Kiełkowicach powstało w 2003 roku.Od 20013 funkcjonuje także jako Zagroda Edukacyjna.

Pomysł na hodowlę strusi zrodził się w głowie  Leszka Czerwińskiego (właściciela),który ze strusiami za pan brat przebywał w Afryce Południowej.Na fermie mieszkają strusie afrykańskie,struś emu,są też inne nasze kochane zwierzaki.Ferma to miejsce wyjątkowo spokojne i pięknie położone na Jurze Krakowsko-Czestochowskiej- w niedalekiej odległości od zamku w Ogrodzieńcu ,który w sezonie letnim  oferuje nie lada atrakcje. Serdecznie  zapraszamy!

Oferta:

Ferma strusi oferuje pobyt w naszym gospodarstwie-czyli noclegi ze strusiami.

Przyjmujemy osoby indywidualne oraz niewielkie grupy.Wiemy ostrusiach wszystko i chętnie tą wiedzą dzielimy się z odwiedzającymi nas turystami.Zapraszamy także szkoły,przedszkola i inne grupy dzieci i młodzieży oraz seniorów-czyli wszystkich ,którzy chcą zobaczyć te niezwykłe ptaszyska.Oferujemy dużą porcję wiedzy o strusiach przekazywaną w ciekawej formie,niespotykane rzeczy wykonywane ze strusich piór i skór.Dodatkową atrakcją może być spróbowanie jajecznicy ze strusiego jaja!Czekamy na Was- gospodarze oraz nasze strusie!

Warsztaty:

Na Fermie Strusi można także bardziej aktywnie spędzić czas.
Organizujemy zajęcia dla dzieci mniejszych i większych i takich już całkiem dużych…
To głównie zajęcia z rękodzieła z,a wszystko tematycznie związane ze strusiami!Wykonane własnoręcznie przedmioty uczestnicy zabierają ze sobą jako strusiowe pamiątki.
Proponujemy ozdabianie imitacji strusich jaj,wykonywanie miotełek ze strusich piór,biżuterii z kawałków strusiej skóry i piór,wspólne malowanie strusich podobizn na wielkim kawałku papieru lub ich wyklejanie piórami i ścinkami skór,układanie wierszyków o strusiach-a jeśli inne strusiowe pomysły przyjdą Wam do głowy-to jestesmy otwarci na propozycje.

Kontakt:

Tel. 32 677 57 52
kom. 604 366 886

mail: info@fermastrusi.pl
strona www: www.fermastrusi.pl

www.wszystkozestrusia.pl