SZLAK GOSPODARSTW EDUKACYJNYCH WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO

Chlebowa Chata

Chlebowa Chata

Kilka słów o nas:

Chlebowa Chata jest rodzinną agroturystyką które działa od 2005 roku. Odwiedzają nas wycieczki nie tylko z całej Polski, ale nawet z całego świata.  Naszą misją jest odbudowanie szacunku do chleba i ludzkiej pracy. Opowiadamy jak wyglądało życie na wsi za czasów naszych dziadków, jak wyglądał tryb życia i co jest najważniejsze w domu. Przez lata działania nasze gospodarstwo rozrosło się do rozmiarów małego skansenu, który zgromadził warsztaty wielu dawnych rzemiosł. Chlebowa Chata znajduje się w dolinie Brennicy u stóp Beskidu Śląskiego

Oferta:

Chlebowa Chata jest pełna atrakcji dla turystów w każdym wieku. Dzieci własnoręcznie ubiją masło, zmielą zboże na żarnach i w napięciu poczekają, aż z pieca zostanie wyjęty ich własnoręcznie zrobiony podpłomyk. W stodole czeka na nich młócenie cepami oraz mnóstwo starych maszyn i traktorów. Moc wrażeń! Z kolei dla naszych starszych gości okazuje się to silnym bodźcem do wspomnień z dzieciństwa. Znaczącym atutem naszej oferty jest niezależność od pogody – przyjmiemy wszystkich nawet w największe mrozy lub deszcze. Posiadamy również zadaszoną wiatę na ognisko.

Warsztaty:

Podczas warsztatów u nas, przybliżymy Wam życie na dawnej polskiej wsi, zapoznamy z podstawowymi zbożami, odwiedzimy stodołę gdzie opowiemy drogę „od ziarenka do bochenka”. Dowiecie się wielu ciekawostek z życia pszczół. Zrobicie u nas masło, ser oraz poznacie smak prawdziwej maślanki. Upieczecie podpłomyka, którego sami później zjecie razem z masłem, miodem, smalcem oraz kawą zbożową – wszystko domowej roboty. Czas trwania 2-3 godziny w zależności od wybranej opcji zwiedzania. Wizytę u nas trzeba uzgadniać telefonicznie z wyprzedzeniem. Szczegóły dotyczące warsztatów na naszej stronie oraz więcej informacji na naszej stronie.

https://www.facebook.com/ChlebowaChata
www.chlebowachata.pl

Kontakt: 33 853 96 30
Breńska 113
43-436 Górki Małe