SZLAK GOSPODARSTW EDUKACYJNYCH WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO

CENTRUM PASTERSKIE W KONIAKOWIE

CENTRUM PASTERSKIE W KONIAKOWIE

KILKA SŁÓW O NAS:

Prowadzimy tradycyjny kulturowy wypas ok. 1100 owiec na halach Beskidu Śląskiego i Żywieckiego. W naszym rodzinnie prowadzonym gospodarstwie agroturystycznym  zobaczyć można wystawę drewnianych sprzętów pasterskich do wyrobu serów, zapoznać się ze sposobem obróbki wełny owczej, jak również przyjrzeć się z bliska karpackim zwierzętom pasterskim – w zagrodzie bowiem czekają na Was owce i kozy. Wokół Centrum Pasterskiego rozpościerają się malownicze widoki na beskidzkie szczyty: Ochodzitą i Baranią Górę oraz na polsko-czesko-słowackie pogranicze.

OFERTA:

W skład naszego Centrum Pasterskiego wchodzą: gazdówka z żywymi zwierzętami, wystawa pasterska, tradycyjny drewniany szałas – bacówka, gdzie można zapoznać się ze sposobem wyrabiania serów regionalnych oraz interaktywna ścieżka edukacyjna obróbki wełny na starodawnych i nowoczesnych sprzętach.  Każdy znajdzie tu coś dla siebie –  przedszkolaki, dzieci szkolne, młodzież, dorośli i seniorzy, szczególnie polecamy nasze gospodarstwo rodzinom wielopokoleniowym – pokażemy Wam, jak  można wspólnie ciekawie spędzić czas tworząc rzeczy użytkowe i dekoracje z wełny owczej.

WARSZTATY:

Czy owce chodzą do fryzjera?  Dlaczego pasterz gra na fujarce? Jak się robi sery? – Na te i na wiele innych pytań znajdziecie odpowiedzi podczas prelekcji i pokazów – prowadzimy zajęcia dla grup zorganizowanych (min.20 – max. 60 os.): prelekcje pasterskie z degustacją serów w cenie od 5 zł/os., pokazy wyrobu bundzu w cenie od 10 zł/os. oraz warsztaty edukacyjne związane z rękodziełem ludowym i przeróbką wełny w cenie od 10 zł/os. U nas nauczycie się prostych technik robótek ręcznych na palcach i dłoniach, które pozwolą Wam stworzyć najpiękniejsze, bo własnoręcznie zrobione pamiątki z gór! Obiekt jest czynny przez cały rok, konieczna rezerwacja terminu.

facebook: Centrum Pasterskie w Koniakowie https://www.facebook.com/centrumpasterskie/
Strona internetowa: www.centrumpasterskie.pl

KONTAKT:

tel. +48 694 844 840
43-474 Koniaków 33
e-mail: kolyba@op.pl